Şahan Gökbakar’a Helal Olsun

Şahan Gökbakar’ın yaptığı tam bir ticari deha örneği.

Şahan Gökbakar’ın çektiği Recep İvedik serisinde ne var ki milyonlaca kişi izliyor?

İzleyenler filmde kendilerini buluyorlar;

Dışarı yansıtamadıkları; çünkü yansıtınca ayıp karşılanacak ve ahlaksız yaftası yiyeceklerdir… yalnız evdeki gibi özgür yaşamlarını; daha özgürce ve anlaşılabilecek tabirle; hayvansı taraflarını görüyorlar.

Kendini düşünüp, haline gülse deli atfedilecektir ama Şahan Gökbakar izleyicisine kendini düşünüp kendi haline deli yaftası yemeden gülme olanağı sunuyor.

Şahan Gökbakar izleyicisine izleyicisinin kendisini, neredeyse bedava denilebilecek bir maliyetle anlatıyor. Beni özümde nasıl bilirsin? diye soruyor izleyici Şahan Gökbakar cevap veriyor “Recep İvedik gibi”:)

Recep İvedik tiplemesi ile bir yandan gişede kendi rekorlarını egale ederken diğer taraftan da kazandığı paralar ile kendi rekorlarını tazelemekte Şahan Gökbakar…

Diğer ülkelerde de benzer tarzda filmler çekilmesine rağmen (Mr. Bean, Çıplak silah vb. ), hiç bir şey öğretmeyen, aksine gençler üzerinde ahlaki olarak negatif etkileri olan Recep İvedik gibi hele ki sinemaya gitme sayısı düşük olan bir ülkede gişede başarı elde eden ve kazandıran bir film bulmak imkansızdır.

Bu yazı ile istemeden de olsa bir taraftan Recep İvedik 5’in reklamını yapıyor olabilirim:(

Ben sosyologlara sesleniyorum; araştırın! İnsanlarımız kendisine hiç bir şey katmayan Recep İvedik’e gerçekte neden bu kadar rağbet gösteriyor?

Tek gerçek milyonlarca kişinin izlediği Recep İvedik’te Şahan Gökbakar Türk halkının açığını yakalamış ve oradan saldırıyor ve kazanıyor…

Ticari zekasından dolayı Şahan Gökbakar’ı alnından öpmek istiyorum.

Not: Filmi izlemedim!

Bütün yazılarımı okumak için www.omurokur.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.